• 0553 200 0228
  • İstanbul/Türkiye

Da Pa Sorgula

Da’nın açılımı Domain Authority olarak bilinmektedir. Pa’nın açılımı ise Page Authority’dir. SEO çalışmalarında Da ve Pa değerleri oldukça önemlidir. Bu değerler siteler hakkında detaylı bilgi verir. Sitelerin başarılı olma oranlarını ölçmeye yarar. Böylece çıkan sonuçlara uygun olarak çalışmalar yapılmaktadır.

Backlink alımlarında Da ve Pa değerlerine bakılıp site satın alınabilir ve link yönlendirilmesi yapılabilir. Aynı zamanda alınan sitenin hit çekmesi, ziyaretçiler tarafından kullanılması sitelerin kaliteli olduğunu gösterir. Bu yüzden SEO çalışmaları yapan ajanslar ya da kişiler Da ve Pa sorgula işlemlerini sıklıkla kullanmaktadır. Da Pa sorgula hizmetleri için çeşitli web siteleri bulunmaktadır. Ücretsiz olarak sitelerin değerlerine bakıldığı gibi ücret verip daha güvenilir sonuçlar da elde edilebilir.

Da Pa Nedir Ne Demektir?

            Da kısaca alan adının gücü hakkında detaylı bilgi vermeye yarayan sitemdir. Domainlerin gücü, kaç yaşında olduğunu gösteren istatistik bilgilerdir. Alan adlarının dış kaynaklardan ne kadar referans gösterilmiş, referansı nedir Da bilgilerine bakılarak elde edilir. Da eskiden beri yayında ise daha otoriter ve güçlüdür.

Pa web sitelerinde sayfa değerlerini gösteren ve ziyaretçilerin aktif mi pasif mi kullandığı hakkında bilgi verir. Web sitelerindeki içeriklerin özgünlüğü, akıcılığı Pa değerini artıran etkenler arasındadır. Arama sonuçlarında web sitelerindeki sayfaların çıkma performanslarını da göstermeye yarar. İçeriklere yönlendirilen link sayıları, yeni yayınlanan sayfaların indexlenme hızları da gösterilmektedir.

Da Pa Nasıl Sorgulanır?

Da ve Pa değerleri backlink alımlarında kullanılmaktadır. Kaliteli, özgün, akıcı içeriklere sahip web sitelerinden alınan linkler çalışma yapılan siteye daha hızlı etki etmektedir. Bu yüzden Da ve Pa değerleri son derece etkilidir. Güçlü ve uzun süre yayında olan web siteleri daha otoriter olmaktadır.

Da ve Pa değerleri nasıl sorgulanır? Ücretsiz olarak sorgulamaya yarayan programlar bulunmaktadır. Ancak detaylı ve doğru analizler için ücretli sitelerden faydalanılabilmektedir. Aynı zamanda sayfa değerleri, en çok ziyaret edilen anahtar kelimeler hakkında da bilgi verilmektedir. Da ve Pa puan sıralaması düşük ise olumsuz sonuçlar arasında sayılır. Değerler ne kadar yüksek çıkarsa web siteleri o kadar otoriter ve güçlüdür. Genellikle Da ve Pa değerleri ücretli sorgulama sistemleri tarafından takip edilmektedir.

Da Pa Nasıl Yükselir?

Web sitelerinin değerinin yüksek olması organik ziyaretçi sayısını ve otoritesini artırır. Ziyaret sayısının artması sitenin arama sonuçlarında üstte yer almasını sağlar. Böylece yapılan SEO çalışmalarının etkileri görülebilmektedir. Da ve Pa değerini yükseltme önerileri ise şunlardır:

Moz Rank Nedir?

Da değeri ile Moz adı verilen algoritma birleşimi ile web sitesinin değeri hesaplanmaktadır. Moz rank web sitesinin değerini sayısal olarak gösterilmesini sağlar. Bu değerler 1 ile 100 arasındadır. 1 ve düşük değerler kötü sonuçlar olarak alınır. 40 ve üzeri değer ise güçlü site olarak değerlendirilmektedir. Moz rank domain yani alan adının ne kadar etkili olduğunu gösteren sistemdir. Güçlü site olması için yaşlı domain, özgün akıcı içerikler, güvenilen kaynaklardan link yönlendirilmesi yani referans alınması gerekir. Sosyal medyalardan gelen linkler de moz rank için önemlidir.

Spam Score Nedir?

Moz analiz sonucunda kötü olarak eşleşen web sitelerine spam score adı verilmektedir. Sitelerin değeri oldukça düşük çıkmaktadır ve değerleri 1-17 arasında gösterilmektedir. Web sitesinin ceza alma, yanlış link yönlendirilmesi gibi çalışmalar yapılıp yapılmadığı hakkında detaylı bilgi verilir. Spam score neden olan faktörler ise şunlardır:

Domain ve sayfa otoriteleri hakkında analiz yapılması çalışmalara yön verir. Doğru çalışma ile web sitelerinin organik trafikleri artırılabilir. Bunun için Da ve Pa değerlerini doğru bir şekilde yorumlamak gerekir.